ساخت و ساز آپارتمان در تهران آپارتمان مبله
افزایش بی سابقه ساخت و ساز آپارتمان در تهران
آوریل 18, 2018
اجاره خانه خرید خانه اجاره آپارتمان مبله اجاره آپارتمان مبله در تهران
خانه بخریم یا اجاره کنیم
آوریل 22, 2018
خوب و بد آپارتمان نشینی اجاره آپارتمان اجاره آپارتمان مبله در تهران اجاره آپارتمان در میرداماد آپارتمان میله سوئیت مبله
خوب و بد آپارتمان نشینیReviewed by Mwadmin on Apr 19Rating: 5.0خوب و بد آپارتمان نشینی

اجاره آپارتمان یا زندگی در خانه ویلایی

این روزها دیگر کمتر خانواده‌ای پیدا می شود که قصد اجاره آپارتمان به خصوص در تهران و یا زندگی در خانه ویلایی را داشته باشد. هر چند دیگر خانه‌های ویلایی در حال تبدیل شدن به برج‌هایی است که چهره شهر پوشانده است. اما با هزینه های بالای آپارتمان نشینی، هنوز هم خانواده‌هایی هستند که آپارتمان نشینی را به خانه‌های ویلایی ترجیح می‌هند.

زندگی در آپارتمان هم مانند خیلی مسائل دیگر مسکن، مزایا و معایبی هم دارد که خانواده‌های بسیاری هستند که از این موارد بی اطلاع میباشند. در این مقاله می‌خواهیم با مزایا و معایب آپارتمان نشینی آشنا شویم.

 

مزایای آپارتمان نشینی:

آشنایی با خانواده‌ها و فرهنگ‌های مختلف

کمتر آپارتمانی را می‌توان یافت که در آن فقط افرادی با یک فرهنگ زندگی می‌کنند. زندگی در مجمتع مسکونی که خانواده‌هایی با فرهنگ‌های مختلف در آن هستند، باعث آشنایی دیگر همسایه‌ها با آن فرهنگ و برخوردها می‌شود و این باعث اجتماعی‌تر شدن آنها می‌شود.

امنیت

یکی از مواردی که می‌شود در زندگی آپارتمانی آسوده بود، امنیت آن است. امروزه دیگر در مدیر و صاحب مجتمع‌ها و آپارتمان‌ها به این مورد اهمیت می‌دهند و با نصب دوربین‌های مداربسته و دیگر لوازم امنیتی، امنیت ساختمان و منازل همسایه‌ها را تضمین می‌کنند. همچنین ار همسایه‌ها هم نمی‌شود گذشت. چون زمانی که همسایه‌ای به مسافرت می‌رود، منزل خود را به دیگر همسایه‌ هم می‌سپارد.

چشم‌انداز زیبای شهر

گاهی تماشای نمای زیبای شهر از بالای برج و آپارتمان‌های بلند می‌تواند باعث تازگی و شادابی روحیه افراد خانواده شود. برخی افراد و خانواده‌ها به همین علت آپارتمان نشینی را می‌پسندند.

تقسیم هزینه‌ها

امروزه اکثر آپارتمان‌ها هزینه‌هایی را دارند که صرف تعمیرات و نگهداری ‌می‌شود و از عهده یک نفر بر نمی‌آپید. این مخارج به تمام ساکنین آپارتمان مربوط می‌شود.  در اینجا جلساتی بین تمامی خانواده‌های ساکن در مجتمع برگزار می‌شود و این هزینه‌ها بین ساکنین مجتمع تقسیم می‌شود.

تصمیم‌گیری امور آپارتمان

در هر آپارتمانی برخی امور هستند که به تنهایی نمی‌شود در مورد آنها تصمیم گرفت و نیاز به مشورت و مشاوره چند نفر دارد. امروزه کمتر دیده می‌شود که در یک مجتمع مسکونی هیئت مدیره تشکیل نشود. با تشکیل هیئت مدیره و مشورت بین اعضا به راحتی می‌توان در مورد این مور تصمیم‌گیری کرد.

خوب و بد آپارتمان نشینی اجاره آپارتمان اجاره آپارتمان مبله در تهران اجاره آپارتمان در میرداماد آپارتمان میله سوئیت مبله
رشد روحیه و همدلی ساکنین

گاها در بعضی مجتمع‌های مسکونی می‌توان افرادی را مشاهده کرد که روحیه ضعیفی دارند و خاضر نیستند که این مورد را با کسی درمیان بگذارند. وقتی این افراد به تدریج در کنار دیگر همسایه‌های با روحیه بالا می‌آیند، روحیه‌ای شاداب و تازه پیدا می‌کنند.

معایب آپارتمان نشینی:

همانطور که به مزایای اجاره آپارتمان و آپارتمان‌نشینی اشاره کردیم، حالا میخواهیم با معایب آن آشنا شویم.

عدم سرگرمی کودکان

آپارتمان برای خانواده‌های نسبتا پر جمعیت اصلا جای مناسبی برای زندگی نمیباشد. به خصوص خانواده‌هایی که بچه‌های کوچک دارند. چون متاسفانه مکانی برای بازی این کودکان نیست و خانواده مجبور است برای آسایش همسایه‌ها و عدم ایجاد مزاحمت، از بازی و سرگرمی آنها جلوگیری کند و باعث ایجاد محدودیت می‌شود. همین امر بر کودکان تأثیر منفی می‌گذارد و ممکن است که آینده آنها را به خطر بیندازد.

عدم رعایت فرهنگ آپارتمان‌نشینی

متاسفانه آپارتمان مختص به یک نفر نیست و در انحصار چندین نفر از ساکنین میباشد و تمامی همسایه‌ها از یک در ورود و خارج می‌شوند. اما متاسفانه با اینکه سالهاست از آپارتمان نشینی در شهرهای بزرگ میگذرد، اما هنوز فرهنگ آن رعایت نمی‌شود. از آنجا در اکثر آپارتمان‌ها همسایه‌ها یکدیگر را نمی‌شناسند، گاها حوادثی از قبیل سرقت اتفاق می‌افتد و دیگر همسایه‌ها این تصور را دارند که ممکن است از میهمانان و یا اعضای خانواده‌ها باشد.

محدودیت در رفت و آمد همسایه‌ها و ساکنین

معمولا مدیر ساختمان در جلسات اولیه ساکنین، ساعات مشخصی را برای رفت و آمد در شب مشخص می‌کند و پس از این ساعت رفت و آمد ممنوع می‌شود و این محدودیت برای میهمانان ساکنین هم تاثیر منفی دارد. همچنین این محدودیت باعث آزار و ایجاد مشکلاتی می‌شود.