خوب و بد آپارتمان نشینی اجاره آپارتمان اجاره آپارتمان مبله در تهران اجاره آپارتمان در میرداماد آپارتمان میله سوئیت مبله
خوب و بد آپارتمان نشینی
آوریل 19, 2018
اجاره آپارتمان اجاره آپارتمان مبله در تهران اجاره آپارتمان مبله در میرداماد آپارتمان مبله
اساسنامه آپارتمان نشینی – قسمت اول
آوریل 27, 2018
اجاره خانه خرید خانه اجاره آپارتمان مبله اجاره آپارتمان مبله در تهران
خانه بخریم یا اجاره کنیمReviewed by Mwadmin on Apr 22Rating: 5.0خانه بخریم یا اجاره کنیم

افراد همیشه در مقابله با مسئله خرید خانه ، آپارتمان و یا اجاره تردید دارند و به درستی نمی‌توانند تشخیص دهند که کدام یک برای زندگی بهتر است. البته در این تصمیم‌گیری عوامل زیادی مانند بودجه و تعداد اعضای خانوار نقش دارند و همیشه بر این باورند که اگر این مسئله بزرگ را حل نمایند، بار سنگینی را از روی دوش خود برداشته‌اند. اما واقعیت چیز دیگریست و به آسانی نمی‌توان حل کرد.

تفاوت اجاره و خرید خانه و آپارتمان

چقدر به زندگی در خانه‌ای که برای خودتان هست و یا اجاره‌ایست اهمیت می‌دهید و آیا تفاوتی بین این دو وجود دارد؟

اجاره خانه خرید خانه اجاره آپارتمان مبله اجاره آپارتمان مبله در تهران

بله، بین خانه اجاره‌ای و ملکی تفاوت‌های زیادی وجود دارد. در خانه اجاره‌ای اگر بخواهید قسمتی در خانه را از نظر ظاهری مانند رنگ‌آمیزی دیوارها تغییر دهید، مجبور به کسب اجازه از صاحبخانه هستید و اینکه همیشه نگران اجازه صاحبخانه هستید. اما اگر خانه برای خودتان باشد، به دلخواه خود می‌توانید هر تغییری در آن بوجود آورید. از طرفی بعضی از صاحبخانه‌ها در این موارد این چنینی بسیار سختگیر هستند و اجازه انجام هر کاری را به شما نمی‌دهند. اگر هم قصد اجاره آپارتمان را داشته باشید باید بدانید که مشکلات خاص خودش را دارد.

در این بین یک تفاوت بسیار جالب هم وجود دارد و آن هم در اجاره آپارتمان و یا خانه ویلائی میباشد که در صورت نارضایتب به راحتی می‌توانید خانه دیگری را برای خود برگزینید و نقل مکان کنید.

وام خرید خانه

اما در خرید خانه هم مسائلی مانند کسری بودجه وجود دارد.

فرض کنید یک خانه و یا آپارتمان بسیار شیک را پیدا کرده‌اید و برای خرید آن بسیار مصمم هستید. اما وقتی به بودجه خود نگاه می‌کنید و کار محاسبات برای خرید را به میان می‌آورید، با کسری بودجه مواجه می‌شوید. مجبور از قرض مبلغی از آشنایان و یا اقوام می‌شوید و یا باید از بانک درخواست وام خرید خانه را کنید. هرچند درخواست وام هم مشکلات خاص خود را دارد و اینکه شاید بانک نتواند در یک مدت زمان کوتاه وام را تحویل دهد و این باعث از دست رفتن خانه مورد نظر شما می‌شود.

از طرفی فرض کنید که این وام را دریافت کرده‌اید و خانه مورد نظر را توانستید بخرید. مسئله جدیدی که بوجود می‌آید پرداخت ماهیانه مبلغ وام میباشد که معمولا در بلند مدت این اتفاق می‌افتد تا تمام اقساط با بانک تسویه گردد.

گاهی اجاره بهتر از اخرید

گاهی اوقات پیش می‌آید که با اجاره خانه و یا آپارتمان تمام دغدغه‌ها و نگرانی‌های شما حل می‌شود. ممکن است مکانی را که اجاره می‌کنید، درارای امکانات بی‌نظیری باشد. اما در بعد از خرید خانه، نتوانید آنها را فراهم کنید. پس در اینجا سودی هم خواهید برد این می‌تواند در پیشرفت و تغییر سبک زندگی اثر گذار واقع شود. اما موضوع دیگری که می‌تواند از معایب اجاره آپارتمان و خانه باشد، این است که با پرداخت‌های ماهیانه اجاره، شاید دیگر مبلغی برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری نداشته نباشید.

البته این موضوع را هم فراموش نکنیدکه نرخ اجاره هم می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های شما تاثیر گذار باشد. ممکن است بودجه شما کمتر از مبلغ اجاره ماهیانه یک خانه شیک باشد و شما مجبور شوید خانه را اجاره کنید که خیلی پسند میل شما نیست.

اجاره خانه خرید خانه اجاره آپارتمان مبله اجاره آپارتمان مبله در تهران

استقلال و آزادی در خانه ملکی

همانطور که در مورد اجاره آپارتمان و خانه فوایدی را ذکر کردیم، حالا میخواهیم بدانیم اگر منزلی را بخریم چه فوایدی دارد.

وقتی خانه‌ای را میخرید، خیالتان کاملا راحت است که هر کاری می‌توانید انجام دهید و شخصی دیگر نیست که بخواهید از وی کسب اجازه کنید. اما مسئولیت‌هایی را هم مانند پرداخت قبوض، ایجاد امکانات و وسائل رفاهی مورد نیاز را باید به عهده بگیرید. اگر خانواده شما نسبتا پر جمعیت میباشد، می‌توانید راحتی و آسایش را در خانه ملکی احساس کنید. اما این موضوع را هم در نظر بگیرید که خانه ملکی بهتر از اجاره‌نشینی است.