سوئیت مبله در تهران اجاره آپارتمان
مزایای سوئیت مبله در تهران
آوریل 17, 2018
ساخت و ساز آپارتمان در تهران آپارتمان مبله
افزایش بی سابقه ساخت و ساز آپارتمان در تهران
آوریل 18, 2018
آیا باید انتظار جهش قیمت مسکن را داشت؟Reviewed by Mwadmin on Apr 18Rating: 4.5آیا باید انتظار جهش قیمت مسکن را داشت؟

آیا افزایش قیمت مسکن بر قیمت آپارتمان مبله تاثیر دارد؟

قیمت مسکن و آپارتمان مبله در سال اخیر توانسته است نوسان افزایشی را تجربه کند این نوسان افزایشی همراه با به تناسب رسیدن نرخ تورم مسکن و نرخ تورم عمومی باعث شده است که قیمت واقعی ملک رشد مثبتی را تجربه کند.

در آبان 96 تغییرات نقطه ای قیمت مسکن دورقمی شد(دنیای اقتصاد).طبق آماری که توسط دفتر اقتصاد مسکن منتشر شده میانگین قیمت مسکن 10 درصد افزایش یافته است گرچه آمار منبشر شده از طرف بانک مرکزی تقریبا یک واحد درصد کمتر از این را نشان می دهد.با این حال همین درصد های متفاوت نیز از بالاترین نرخ تورم نقطه ای بازار مسکن را از سال 95  خبر می دهد.

قیمت مسکن آپارتمان مبله

هم اکنون فاصله ای که در بین دو منحنی تورم عمومی و رشد نقطه ای قیمت مسکن که باعث ایجاد رشد منفی قیمت واقعی شده بود از بین رفته است.در این بین در طی سال های اخیر رشد میانگین قیمت اسمی مسکن به طور قابل ملاحظه ای کمتر از تورم عمومی بوده است که با توجه به نکات ذکر شده قیمت واقعی مسکن در سال اخیر در مسیر شیب منفی قرار داشته است.

حال در این بخش سعی می کنیم این نرخ منفی قیمت واقعی را به شکل ملموس تر به شما نشان دهیم.برای مثال قیمت مسکن نسبت به سال 92 ،به میزان 27 درصد افزایش یافته است این افزایش قیمت در حالی است که در این دوره زمان قیمت کالاها حدود 50 درصد افزایش یافته است.بر این اساس قیمت اسمی مسکن افزایش یافته است اما در مقایسه با نرخ عمومی تورم میبینیم که در واقع قیمت واقعی مسکن در حدود 20 درصد رشد منفی داشته است.با این وجود قیمت آپارتمان مبله جدا از این افزایش قیمت ها نبوده و همراه با این شیب حرکت می کند.

اکنون شاهد پایان یافتن شیب منفی قیمت واقعی مسکن هستیم و در حال حاضر می توانیم تغییرات مثبت در قیمت واقعی مسکن را در آمارهای بانک مرکزی پیگیری کنیم.حال سوالی که برای خریداران مسکن پیش می آید این است که آیا این رشد قیمت ادامه خواهد داشت؟