آشنایی با منطقه ۳ تهران و خیابان میرداماد
آوریل 8, 2018
شرایط اجاره آپارتمان روزانه در تهران اجاره آپارتمان در تهران اجاره آپارتمان در میرداماد سوئیت مبله در تهران
شرایط اجاره آپارتمان روزانه در تهران
آوریل 11, 2018
قیمت مسکن اجاره آپارتمان اجاره آپارتمان مبله در تهران
دلیل افزایش قسمت مسکن چیستReviewed by Mwadmin on Apr 10Rating: 5.0دلیل افزایش قسمت مسکن چیست

چرا قیمت مسکن افزایش یافت

زمانی که یکجانشینی آغاز گردید، مکانی مناسب برای زندگی به عنوان یکی از نیازها و دغدغه های بشر مطرح بوده است. جوانان بخصوص کسانی که تازه زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند با توجه به قیمت مسکن دچار مشکل اساسی در خرید و یا اجاره هستند.

متاسفانه قیمت مسکن رو به رشد است و این رشد صعودی تهیه خانه ای مناسب برای بیشتر اقشار جامعه را سخت است. ناهمخوانی درآمد افراد با هزینه های روزمره در کنار مشکلات اقتصادی و رشد قیمت مسکن تهیه خانه ای مناسب را دشوار کرده است.

تنها درصورتی می توان نگرانی قیمت مسکن را کنار گذارد که وضعیت اشتغال در جامعه بهبود یابد و شغلی با درآمد مناسب برای جوانان مهیا گردد. متاسفانه زمانی که مساله خرید یا اجاره آپارتمان برای جوان یک معظل باشد که این مشکل به درآمد و شرایط اقتصادی آن ها برمیگردد، نمی توان آن ها را برای شروع یک زندگی زیر یک سقف راغب کرد.  

قیمت مسکن اجاره آپارتمان اجاره آپارتمان مبله در تهران

وام می تواند مشکلات قیمت مسکن را حل نماید؟

متاسفانه وام های مسکن هم نتوانسته کمکی به حل مشکل تهیه مسکن کند. وقتی برای دریافت وام باید مدت ها در صف انتظار کشید، هرگز نمی‌توان انتظار داشت تا این وام بتواند کمکی به حل مشکل اساسی داشته باشد. درآمد کم، بازپرداخت بالا، رفع نشدن مشکلات اقتصادی، تورم رو به رشد، همگی دست به دست هم میدهند و تهیه مسکنی مناسب را برای جوانان کشور سخت تر و سخت تر میسازد.

هم اکنون خانه ها و آپارتمان های بسیاری در انتظار هستند تا خریداری مناسب برای آن‌ها یافت شود. از طرفی جوانانی منتظر برای اندکی پول تا بتوانند خریدار این منازل باشند و زندگی خود را آغاز کنند.

متاسفانه هنوز راه حلی مناسب برای این مشکل آن گونه که انتظار می‌رود، مطرح نشده است و همه ما در انتظار دستورالعملی عملیاتی و مؤثر هستیم شاید رویای جوانان به حقیقت  و خانه های خالی که همچنان خاک میخورند، صاحبی یابند تا بوی زندگی به خود گیرند.