اجاره آپارتمان امنیت در آپارتمان اجاره آپارتمان مبله در تهران اجاره آپارتمان مبله سوئیت مبله در تهران
زندگی ایمن با رعایت اصول آپارتمان نشینی
آوریل 6, 2018
قیمت مسکن اجاره آپارتمان اجاره آپارتمان مبله در تهران
دلیل افزایش قسمت مسکن چیست
آوریل 10, 2018
آشنایی با منطقه ۳ تهران و خیابان میردامادReviewed by Mwadmin on Apr 8Rating: 5.0آشنایی با منطقه ۳ تهران و خیابان میرداماد

منطقه 3 تهران و بلوار میرداماد

امروزه محله دواودیه به نام میرداماد معروف شده است و شهرت آن باعث گردیده است درخواست اجاره آپارتمان در میرداماد گسترش یابد.

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازیم، بهتر است بدانیم چرا این خیابان را به این نام میشناسند:

بلوار میرداماد، به نام میر برهان‌الدین محمدباقر استرآبادی نام‌گذاری شده ‌است. سید محمد باقر فرزند محمد داماد استرآبادی  از علمای بزرگ و نامی دوره صفوی است. این خیابان زیبا و عریض که در شهر تهران می باشد. در گذشته به نام بلوار ششم بهمن و بلوار پهلوی معروف بوده است. بلوار میرداماد پیش از این مسیر اتصال آبادی‌هایی چون چالهرز، دروس و ضرابخانه محسوب می شده است. میرداماد در محله داودیه و در منطقه ۳ شهرداری تهران ‌است.

ویکی پدیا

اگر قصد خرید خانه یا آپارتمان در میرداماد  را دارید، لازم است این منطقه از تهران را بیشتر بشناسید و موقعیت جغرافیای آن را بهتر بررسی نمایید. به همین علت بر آن شدیم تا شما را با این منطقه شهری تهران بیشتر آشنا سازیم.

اجاره آپارتمان در میرداماد اجاره آپارتمان اجاره آپارتمان مبله در میردامادويژگي‌های منطقه سه تهران

 خیابان میرداماد یکی از ۱۲ محله در منطقه ۳ شهر تهران است. این منطقه دارای ۶ ناحیه می باشد و حدود 3/4 درصد وسعت شهر تهران را به خود اختصاص داده است و در بخش شمال شرقی تهران واقع شده است. منطقه ۳ از شمال به بزرگراه چمران، بزرگراه مدرس و بزرگراه صدر، از شدق شرقی به خيابان پاسداران و خيابان شريعتی، از جنوب به بزرگراه رسالت، بزرگراه حقانی و بزرگراه همت و غرب به بزرگراه چمران متصل می گردد. 

مساحت‌ کل منطقه سه 29/46 کیلومتر مربع است و در رتبه دهم شهر تهران قرار دارد. رشد جمعیت در این منطقه از تهران نزولی بوده و به همین دلیل جمعیت کهنسالان در ان به مراتب بیشتر از میزان جمعیت جوانان است. 

نام ۱۲ محله منطقه ۳ شهرداری تهران ونک،حسن‌آباد زرگنده، اختیاریه، آرارات، امانیه، درب دوم، داودیه، سیدخندان، قبا، قلهک، دروس و کاوسیه می باشد و بزرگراه­های آن شامل بزرگراه های شهید صدر، مدرس، چمران، رسالت و همت است.

از جمله مکان‌های مهم این منطقه می‌توان ساختمان‌های مسکونی اِسکان، مجموعه ورزشی رضایی مجد، مجتمع کامپیوتر پایتخت، شرکت ژاپنی ماروبنی ایران، دانشگاه خواجه نصیر، شرکت نفت پارس، ساختمان بانک مرکزی ایران، سازمان املاک و مستغلات شهرداری، دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران نام برد.

خطوط BRT در منطقه سه

منطقه دارای 16 ایستگاه BRT مباشد. این 16 ایستگاه به ایستگاه های میدان ونک، میرداماد، ظفر، بیمارستان قلب، پارک ملت، باشگاه خبرنگاران جوان، امانیه، پارک وی معروف می باشند. طول این خط  4320 متر است. خط شماره 7 از منطقه 3 عبور می کند، درحال حاضر دارای 240 اتوبوس سازمانی است و از میدان راه آهن شروع و تا پایانه تجریش ادامه می یابد. 

اگر می‌خواهید که در بلواری زیبا و دوست داشتنی سکونت داشته باشید، با اجاره آپارتمان در میرداماد این آرامش را به زندگی خود دعوت کنید.